نماشویی

پیچ و رولپلاک سنگ نمای تراورتن ۰۹۳۶۷۷۲۳۳۰۸

پیچ و رولپلاک سنگ نمای تراورتن

عرض سلام دارم خدمت محترمانی که وبلاگ بهمن راپل را دنبال می کنند و این بار در دسته مطالب مربوط به پیچ و رولپلاک نما که اصلی ترین خدمت این گروه است، به بررسی و معرفی خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نمای تراورتن می پردازیم.

توضیح مختصری از کار پیچ کردن سنگ نما

همانطور که می دانید اصلی ترین کاری که ما در بهمن راپل  انجام می دهیم و تخصص ماست، پیچ کردن سنگ ما می باشد. این کار به این دلیل انجام می پذیرد که معمولا سنگ هایی که در نما کار شده اند، پس از مدتی با سرد و گرم شدن و یا درگیر شدن با باران های اسیدی امکان ریزش و افتادن آن ها بالا می رود.

علاوه بر این موارد، اتفاقاتی مثل زلزله هم می تواند در اولین مرحله به سنگ نما های ساختمان آسیب وارد کند و این ریزش ممکن است خسارات جانی و مالی زیادی را به جای بگذارد که گاها جبران آن کاری غیر ممکن خواهد بود.

انشالله  که هیچ زمان همچین مواردی برای شما اتفاق نیوفتد و نه تنها آسیب های جانی حتی زیبایی نمای ساختمان تان هم تاثیر منفی آن قرار نگیرد. اما موضوع اینجاست که با هزینه ای بسیار ناچیز امکان جلوگیری مطمئن از این اتفاق وجود دارد و آن هم بهره گیری از خدمتی مثل پیچ و رولپلاک سنگ نما است که هم توسط راپل کار ها و هم گروه هایی که این کار را با داربست انجام می دهند، صورت می پذیرد.

شناخت و آشنایی با سنگ نمای تراورتن

سنگ تراورتن
سنگ تراورتن

اما این مطلب مربوط به انجام کار پیچ و رولپلاک سنگ نمای تراوتن است و بهتر است کمی در خصوص این سنگ، جایگاه تجاری آن در کشور ما و ویژگی های کیفی آن صحبت کنیم:

سنگ تراورتن با اختلاف پر استفاده ترین سنگ نمای ساختمان در ایران است. این سنگ از دسته سنگ های آهکی بوده و کشور ما ایران هم یکی از منابع استخراج آن است.

پس  تراورتن سنگی در دسترس، پر طرفدار و قیمت مناسب است.

اما دلیل این پر طرفداری در چیست ؟

تراورتن سبک ترین سنگ نمای ساختمان است و همانطور که پیشتر گفتیم، منابع آن هم در خود کشور ما وجود دارد؛ پس استخراج و بهره گیری از آن ساده است. از طرفی سنگی بسیار متنوع از نظر رنگ و ظاهر است که می تواندد با یک جنس ثبات و ساختار یکسان، مطابق نیاز و سلیقه همه افراد باشد.

رنگ های کرم، قهوه ای، زرشکی، مشکی و حتی طوسی همه در طیف رنگی تراوتن هستند و این تنوع تنها هم در این موارد خلاصه نمی شود.

زیبایی سنگ از یک طرف و قوام و استحکام آن از طرف دیگر فاکتور های اصلی یک سنگ نمای خوب را تیک می زند و اینجاست که برگ برنده تراوتن در مقابل سنگ های دیگر رو می شود و آن هم قیمت پایین و مناسب است!

پکیجی از زیبایی، استحکام و مقرون به صرفه بودن، طبیعی است که توجه افراد زیادی را به سمت خود جذب کند.

ایراد اصلی سنگ تراورتن در نمای ساختمان

اما در کنار همه این موارد مثبت، ایرادی در مورد سنگ تراورتن وجود دارد که سازندگان ساختمان آن را به خوبی می شناسند! با وجود تخلخل بالا با ملات، امکان اسکوپ کردن و محکم نگهداشتن آن در نمای ساختمان وجود ندارد.

اگر به ساختمان هایی که سنگ نمای آن ها افتاده است نگاه کنید، اکثرا از جنس تراورتن یا گرانیت هستند که باز هم سهم تراورتن بسیار بالا تر است چون گرانیت در زمان نصب با سیم اسکوپ به سطح نما محکم بسه می شود.

باران های اسیدی و سرد و گرم شدن ملاتی که به شدت با سنگ تراورتن درگیر شده است باعث می شود انجماد و انبساط سنگ وقوع پیدا کند و در ادامه آرام آرام سنگ از سطح نما فاصله بگیرد.

پس  از مدتی هم ریزش سنگ نما های تراوتن را شاهد خواهیم بود که همان اتفاق نادرستی است که ما سعی بر جلوگیری از وثوع آن داریم.

پیچ کردن سنگ نمای تراوتن ۰۹۳۶۷۷۲۳۳۰۸

پیچ کردن سنگ نمای تراورتن
پیچ کردن سنگ نمای تراورتن

با توجه به این همه ویژگی مثبت و خوب، آیا می توان سنگ تراورتن را تنها بخاطر این یک ایراد مورد مزمت قرار داد!؟ خیر هر چیزی راهی دارد:

پیچ کردن سنگ نمای تراورتن در همان زمان نصب بر روی ساختمان، بهترین راهکار برای جلوگیری از ریزش این سنگ است و پس از آن می توان انتظار داشت حتی در زمان زمین لرزه ها هم این سنگ تا آخرین لحظه جایگاه خود را در نمای ساختمان حفظ کند.

در خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نمای تراورتن ، ما در بهمن راپل کادری با تجربه و حرفه ای را استخدام کرده ایم که با دانستن تکنیک های بهره گیری از طناب راپل و همچنین تجربه بالا در استفاده از دریل های مختلف در سطح نمای ساختمان، خدمتی با کیفیت و مطمئن را تقدیم شما می کنیم.

شماره تلفن بالا همیشه پاسخ گوی شما در خصوص کار پیچ کردن سنگ نمای تراورتن خواهد بود و برای استعلام قیمت تنها کافیست تصویر نمای ساختمان تان را به واتسآپ این شمماره ارسال کنید تا هزینه کار برآورد شده و خدمتتان ارائه گردد.

شستشوی نما و بتونه محل پیچ و رولپلاک

پس از کار پیچ و رولپلاک سنگ نمای تراورتن دو کار بصورت معمول انجام می پذیرد که یکی از آن ها بتونه کاری محل پیچ هاست که دقیقا به رنگ سنگ نما انجام می شود و اصلا چایگاه پیچ و رولپلاک در نمای ساختمان دیده نخواهد شد. ( رفع اولین نگرانی )

پس از آن هم خدمتی به نام نما شویی یا شستشوی نمای ساختمان صورت می گیرد که سنگ هایی با ثبات بالا و رنگ رویی چشم نواز حاصل کار باشد. از آن جایی که دریل کاری های سرویس پیچ رولپلاک نما باعث خواهند شد خاکه هایی روی سنگ ها بنشیند، این کار بسیار خوب است که در همان زمان نسبت به شستشوی سنگ ها هم اقدام شود و از آن جایی که دو خدمت با هم سفارش داده می شود، تخفیف ویژه هم شامل مشتری محترم گردد.

پیچ کردن سنگ های افتاده از نمای ساختمان

زمانی یک می بینید یکی از سنگ های تراورتن از نمای ساختمان سقوط کرده است، یعنی زمان رسیده که عوامل بیرونی بر روی سنگ ها تاثیر خود را گذاشته اند و فقط با آن یک مورد کار تمام نمی شود.

حالا می توانید با استفاده از خدمات بهمن راپل، هم سنگ های افتاده را ترمیم و به نمای ساختمان متصل  کنید و هم برای پیچ و رولپلاک سنگ نمای تراورتن باقی ساختمان اقدام نمایید که از ریزش باقی سنگ ها جلو گیری شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *