نانو و ضد اب سازی نما با نانو

نانو و ضد اب سازی نما با نانو

تعریف نانوقرن بیست و یکم ، قرن فناوری نانو مهمترین دوران شکوفایی صنعت به شمار می رود. قرن نانو، قرن سلامتی، صرفه جویی و آرامش نامیده می شود. نانو نه یک ماده است نه یک جسم، فقط یک مقیاس است ، کوچک شدن یک مقیاس، نانو یک میلیاردم متر است به اندازه ای کوچک که دیده نمی شود اما با تاثیری بسیار بزرگ در زندگی انسان.

در مقیاس نانو خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی تک تک اتم ها، ملکول ها باخواص کل ماده متفاوت است، نانو ذرات در چنین مقیاس و مشخصه های منحصر به فردی موجب پیدایش دستاوردهای نوینی در علوم پزشکی و مهندسی می شوند.

به طورخلاصه نانو تکنولوژی به معنی انجام مهندسی مواد در ابعاد اتمی – ملکولی و ساخت موادی با خواص کاملا متفاوت در ابعاد نانو است. تعریف دیگر نانو تکنولوژی با آرایش دادن و دستکاری اتم ها ساخت مواد مورد نظر است . نانومتر، (یک میلیاردم متر) به اندازه چیدن ۵ الی۱۰ اتم درکنار یگدیگر است، مکعبی باابعاد ۲٫۵ نانومتر تقریبا ۱۰۰۰ اتم راشامل می شود. خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی ماده تبدیل شده به ابعاد نانو نسبت به خواص آن در ابعاد ماکرویی کاملا متفاوت است. نانو در ملکولهای ماده انرژی بالایی را ایجاد می کند به همین دلیل معجزه آسا نامیده می شود.

خصوصیات ضد آب کننده :

این محصول ترکیب منحصر به فردی دارد که در برابر تخریب ناشی از اشعه فرا بنفش خورشید ،تغییرات دمایی و بارش مداوم باران مقاوم است و قدرت نفوذ ذرات نانو آن قادر است که در برابر سایش باد مقاومت کرده و خاصیت آب گریزی را برای مدت های طولانی حفظ نماید .

همچنین (خود و محلول ضد آب کننده) غیر قابل اشتعال است و اعمال آن به راحتی با برس ،غلطک و اسپری بدون فشار امکان پذیر خواهد بود و هیچ وسیله یا اقدام ایمنی خاصی برای کاربرد این ماده لازم نیست .

ضد آب کننده در آب محلول می شود و یک محلول شفاف مثل آب تشکیل می دهد و با سطوح ( بتن ،مصالح ساختمانی و …) پیوند شیمیایی ایجاد می کند و هنگامیکه خشک گردید خود را با آن تطبیق می دهد تا سطح را دربرابر آب ورودی محافظت کند و به اصطلاح نما را ابگریز کند.

 برخی از کاربردهای فن آوری ضد آب کننده :

کاربردهای عمومی ضد آب کننده :

 1. ساختمان های جدید و قدیمی
 2. سطوح موزائیکی و صیقلی
 3. ورقه های سیمانی سقفی
 4. محل های فرش شده با بتن
 5. استخر ،سونا و جکوزی
 6. آثار گلی ،کاشی و سفال ها
 7. سنگ های طبیعی و مصنوعی
 8. آجرهای بدون حفاظ
 9. مصالح و لوازم بکار رفته در مناطق ساحلی
 10. شیشه نما

کاربردهای تجاری و بازرگانی ضد آب کننده :

 1. برج های خنک کننده
 2. تصفیه خانه فاضلاب
 3. لوله های سیمانی و بتنی
 4. پله ها
 5. تراورس های خط آهن
 6. تقاطع های غیر همسطح
 7. تونل ها
 8. ستون های دریایی
 9. باراندازها
 10. کارخانه های کشتی سازی و…

                                                                                                                            شرکت بهمن

نانو-ضد اب سازی نما-ابگریز کردن نما-ضد اب کننده-نانو نما-اجرای نانو-اجرای نانوی نما-نانوی شیشه نما-نانوی اجر نما